Skip to main content

Xamkin kirjaston oppaat: Pääsivu

Tervetuloa Xamkin kirjaston oppaisiin

Xamkin kirjaston oppaat tiedonhakuun, julkaisutoimintaan ja avoimeen tieteeseen ja tutkimukseen (ATT). Hyödynnä opinnoissa, opetuksessa ja tutkimuksessa.

Xamkin kirjasto verkossa

Kaakkuri
kaakkuri.finna.fi

Kirjaston verkkosivut
www.xamk.fi/kirjasto

Kirjasto Studentissa
student.xamk.fi/kirjasto

Kirjasto Youtubessa
https://www.youtube.com

Kirjasto Facebookissa
www.facebook.fi/xamkkirpa​ 

Kirjasto Twitterissä
@xamkkirpa​ 

 

Tarvitsetko apua tiedonhaussa?

Ota yhteyttä tietoasiantuntijaan, alta löydät yhteystietomme.

Kotkan kampus
Pekka Malvela
Pekka.Malvela@xamk.fi
044 702 8461 

Henni Laitala
Henni.Laitala@xamk.fi
044 702 8542

Kouvolan kampus
Oili Valtonen
Oili.Valtonen@xamk.fi
044 702 8570
> Varaa ohjausaika 


Mikkelin kampus
Terhi Kaipainen
Terhi.Kaipainen@xamk.fi
050 312 4965 

Kirsti Karttunen​
Kirsti.Karttunen@xamk.fi
050 312 4963​​

Savonlinnan kampus
Tapio Salmela
Tapio.Salmela@xamk.fi
050 312 4973​​
> Varaa ohjausaika verkossa 

undefined

undefined

Kampuskirjastojen yhteystiedot

Kouvolan kampuskirjasto
puh. 044 702 8760
kampuskirjasto.kouvola@xamk.fi

Kotkan kampuskirjasto
puh. 044 702 8245
kampuskirjasto.kotka@xamk.fi

Mikkelin kampuskirjasto
puh. 040 868 6450
kampuskirjasto.mikkeli@xamk.fi

Savonlinnan kampuskirjasto
puh. 050 312 4977
kampuskirjasto.savonlinna@xamk.fi

Anna palautetta tiedonhankinna opetuksesta

Kirjastopalvelut keräävät palautetta annettavasta tiedonhaun opetuksesta ja ohjauksesta. Palautteen avulla kehitämme opetusta.

Palautteesi voit käydä kertomassa täällä.

Kiitos vastauksestasi!